Graczem będąc…

…gry recenzując

O Blogu/autorze

O blogu:

Zamieszczane tu będą głównie recenzje gier na platformie PC – czym ten blog różni się od profesjonalnych serwisów z recenzjami? Cóż, chyba największą różnicą jest to, że recenzent (czyli ja), każdą recenzowaną grę kupuje przeznaczając na nią pewien % ze swoich miesięcznych środków. Ważne więc dla mnie jest, aby „zabawka” na którą właśnie wydałem 100-150zł nie okazała się w moim odczuciu crapem, który po paru godzinach powędruje na półkę. Wybór gier opieram na zdrowym rozsądku, nie uświadczycie więc tu totalnych kaszan. Recenzje będę pisał po ok 20-30 godzinach gry – jest to dla mnie minimum po którym mogę napisać cokolwiek sensownego o danej produkcji. Na blogu będą pojawiać się również krótkie newsy ważne dla gracza takiego jak ja – zakładam więc, że dla innych także :) Jest to mój pierwszy blog, więc mogą się tu pojawić różne administracyjne babole,  za które z góry przepraszam.
Aktualizacja: https://gramaton.wordpress.com/2010/12/10/przerwa/

O autorze bloga:

Gry komputerowe są dla mnie formą spędzania wolnego czasu od ok.18 lat. Zaczynając od ZX Spectrum w dzieciństwie, poprzez SNES-a i Amigę, aż do PC w 1994 roku, przy którym trwam do dzisiaj (oczywiście nie przy tej samej maszynie). Podobno potrafię pisać z sensem, więc czemu by nie połączyć tych dwóch aktywności :) Nie jestem hardcorowym graczem z hardcorową maszyną – nie interesują mnie najnowsze nowości sprzętowe, maksymalna liczba FPS które mogę wyciągnąć z gry czy też najnowsze hity które „dzisiaj” trafiły na półkę (ba, zdarzać się tu będą recenzje dość starych gier w celu opisania „jak dzisiaj się w to gra”). Oczywiście od reguły powyższej zdarzają się wyjątki :). Z drugiej strony nie jestem też casual-playerem, więc chyba pasuje do mnie określenie „semi-hardcore” i dla takiej właśnie grupy przeznaczone są teksty na tym blogu.

Obecny sprzęt:

Karta Graficzna: TwinTech GTX 260 XT 896MB 600/2050
Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-650W
Procesor Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775)
RAM: GeIL Dual 4GB DDR2 800 MHz
MB: Asus P5Q-E
Rozdzielczość natywna monitora: 1680×1050
Audio: Sound Blaster Xi-Fi Gamer
Słuchawki: Speed Link SL-8793 ProGamer Medusa 5.1
Mysz: Logitech G500
Klawiatura: TRACER Craft Orange TRK-262
Windows XP (tak, tylko DirectX 9 :p) Od 17 kwietnia 2011 Windows 7

Informacje o prawach autorskich

O ile nie zaznaczono inaczej, wszelkie prawa do wszystkich materiałów zamieszczanych na stronie gramaton.wordpress.com są zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich bez zezwolenia jest wzbronione. Naruszenie praw autorskich może skutkować odpowiedzialnością prawną, określoną w szczególności w przepisach ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i przepisach kodeksu cywilnego oraz przepisach prawa prasowego.

Autor tego bloga nie ponosi odpowiedzialności za szkody bezpośrednie i pośrednie, jak również za inne straty i wydatki poniesione w związku z wykorzystaniem informacji prezentowanych na stronie gramaton.wordpress.com. Wszelkie nazwy i znaki towarowe lub firmowe występujące na stronie gramaton.wordpress.com są zastrzeżone przez odpowiednie firmy.

Czyli w skrócie i jasno: Jeśli chcesz gdzieś wrzucić któryś z moich tekstów, najpierw zapytaj.

Kontakt z autorem: gramatonblog(małpa)gmail.com

Reklamy

Komentarze 2 to “O Blogu/autorze”

 1. Jeszcze do niedawna miałem bardzo podobny komputer do Twojego :) Dopiero miesiąc temu zdecydowałem się na gruntowne zmiany (patrząc jednak na SC2 i nowego Fallouta nie było to chyba aż tak konieczne).

  Tylko DirectX 9? Jak Ty cokolwiek widzisz? ;)

 2. Skan said

  Ano, zacofanie pełną gębą ;)

  Swoją drogą z ciekawości zerknąłem na listę gier wykorzystujących DX10: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DirectX_10_support
  Premiera Visty: 2006/2007
  Gry obsługujące DX10: ~50
  Gry wymagające DX10: 3 (z czego jedyna licząca się na rynku pozycja to Just Cause 2)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: